Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    MotorFans.nl
    • Home
    • Motornieuws
      • Motornieuws
      • Opmerkelijk motornieuws
      • Motor Tests
    • Getest
    • Specials
      • Customs
      • Dream Bikes
      • Ocassions
    • video
    • MotoGP
      1. Nieuws
      2. Races
      3. Girls
      4. Rijders
      5. About
      Featured
      By Redactie7 februari 2019

      Dit is de nieuwe motor van Rossi voor seizoen 2019

      Recent
      3 maart 2019

      Dit zijn alle 2019 MotoGP rijders en teams in één overzicht

      7 februari 2019

      Dit is de nieuwe motor van Rossi voor seizoen 2019

      10 september 2018

      Fenati ontslagen na inknijpen rem collega

    • Blog
      • Overzicht
      • Madelaine: bikerchick
      • MotoCamel: vlogger
      • Mike on the Bike: avonturier
    • Motormerken
      • Aprilia
      • BMW
      • Ducati
      • Harley-Davidson
      • Honda
      • Husqvarna
      • Kawasaki
      • KTM
      • MV Agusta
      • Suzuki
      • Triumph
      • Yamaha
    MotorFans.nl
    EBR 1190RX hyperbike

    Eric Buell Racing failliet

    1
    By Redactie on 17 april 2015 Motornieuws

    Triest nieuws uit Amerika. Eric Buell Racing is officieel failliet verklaard. Het bleek dat EBR geheel onverwacht in financieel zwaar weer terecht was gekomen. De schuldeisers konden niet langer tevreden gesteld worden.

    Erik Buell racing faillietEBR is een Amerikaans motormerk dat zeer snelle racers bouwt met dikke V-Twins. Eric Buell werkte jaren lang bij landgenoot Harley Davidson. Toch kon hij het niet eens worden met de visie van de grootste Amerikaanse motorbouwer. Buell besloot voor zichzelf te beginnen.

    Hij bouwde met behulp van vergelijkbare motorblokken van Harley een echte Amerikaanse buikschuiver. Een uniek concept dat helaas niet mocht slagen. Volgens geruchten zou Buell nog 20 miljoen dollar aan openstaande rekeningen hebben liggen. De deuren van de fabriek zijn deze week gesloten en alle werknemers zijn naar huis gestuurd.

    Er leek geen vuiltje aan de lucht voor EBR. De handgebouwde kwaliteitsmachines, 1190RX en 1190SX werden over de hele wereld goed ontvangen. Met 185 pk bij 190 kilogram drooggewicht kon de 1190RX direct de concurrentie aan gaan met het Europese en Japanse  topsegment. En met een prijskaartje van nog geen  €20,000.-  was de RX goedkoper dan de meest vergelijkbare fietsen. Daarnaast zorgde een Indiase investeerder voor een flinke financiële injectie en er werd zelfs een Superbike team opgericht. Wat kon er nog mis gaan?

    Er was slechts één klein probleempje: de motor verkocht niet. De Amerikanen bleken niet gecharmeerd van een snelle supersport uit eigen land. Blijkbaar rijdt de Amerikaan toch liever op een lompe cruiser met zwaar uitlaatgeluid. In Europa zijn supersport’s veel populairder. Echter kwam de Europese distributie te langzaam op gang. Ook wist EBR de Europeaan niet te charmeren met zijn WSBK raceteam. Er werd tot nu toe slechts 1 wk-punt binnen gesleept.

    Tot nu toe, want het EBR raceteam verschijnt dit weekend wél aan de start in Assen. Hoe het na Assen verder moet met het Superbike team is nog onbekend. Momenteel wordt er gezocht naar een koper die het hele bedrijf wil overnemen. Komt deze koper er niet, dan zal alle inventaris geveild worden. Een buitenkansje om een goedkope en exclusieve racer op de kop te tikken!

    EBR
    Redactie
    • Website
    • Facebook
    • Instagram

    Redactie van Motorfans.nl schrijft over motornieuws, nieuwe motoren, dikke customs en laat je de leukste motorfilmpjes zien! Ook zin om jouw motormening te verkondigen? Laat van je horen via de contactpagina.

    1 reactie

    1. Pingback: Amerikaanse motorfabrikant ERB is terug! | MotorFans.nl

    Leave A Reply Cancel Reply

    MotorFans.nl
    Advertentie
    Recente berichten
    17 juli 2020

    Mooie motorroutes voor een motorvakantie tijdens corona

    10 mei 2020

    [Review] virtueel racen met MotoGP 20

    8 maart 2020

    De snelste naked bikes van 2020

    17 november 2019

    Custom BMW K100 caferacer van Luijten Customs

    11 oktober 2019

    Rico Verhoeven heeft nieuwe Suzuki GSX-R1000R

    10 juli 2019

    Zo kan je veilig en koel motorrijden in de zomer

    19 juni 2019

    Motorrijden bij onze buren

    18 juni 2019

    Harley blaast snoeihard over het circuit. En crasht…

    4 mei 2019

    Hoe is het om elektrisch te rijden? Review Zero DS R

    11 maart 2019

    Nicky Hayden’s Honda CBR1000RR SP2 te koop bij Ten Kate Racing

    Abonneer voor vette video’s
    Over ons

    Nieuwsgierig naar het verhaal achter Motorfans.nl? Lees hier meer over hoe we ontstaan zijn.

    Handige links

    Adverteren?
    Wilt u adverteren op Motorfans.nl? Dat kan, bekijk hier wat de mogelijkheden zijn.
    Belangrijkste pagina’s

    Motornieuws

    Motortesten

    Motorvideo’s

    Motorblog

    Chef d’Equipe

    -| Disclaimer

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....