Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    MotorFans.nl
    • Home
    • Motornieuws
      • Motornieuws
      • Opmerkelijk motornieuws
      • Motor Tests
    • Getest
    • Specials
      • Customs
      • Dream Bikes
      • Ocassions
    • video
    • MotoGP
      1. Nieuws
      2. Races
      3. Girls
      4. Rijders
      5. About
      Featured
      By Redactie7 februari 2019

      Dit is de nieuwe motor van Rossi voor seizoen 2019

      Recent
      3 maart 2019

      Dit zijn alle 2019 MotoGP rijders en teams in één overzicht

      7 februari 2019

      Dit is de nieuwe motor van Rossi voor seizoen 2019

      10 september 2018

      Fenati ontslagen na inknijpen rem collega

    • Blog
      • Overzicht
      • Madelaine: bikerchick
      • MotoCamel: vlogger
      • Mike on the Bike: avonturier
    • Motormerken
      • Aprilia
      • BMW
      • Ducati
      • Harley-Davidson
      • Honda
      • Husqvarna
      • Kawasaki
      • KTM
      • MV Agusta
      • Suzuki
      • Triumph
      • Yamaha
    MotorFans.nl

    De Ducati V8 die nooit gebouwd werd

    0
    By Redactie on 9 maart 2015 Motornieuws, Opmerkelijk

    Ducati V8 Formula 1Ducati, de Italiaanse motorfietsenbouwer uit Bologna die al sinds het eind van de tweede wereldoorlog motoren bouwt. Maar Ducati heeft niet altijd alleen maar motorfietsen gebouwd, ooit bouwden ze ook deze V8.

    Er was een periode waarin Ducati serieus dacht aan het bouwen van een heuse V8. In 1945 lag de radiofabriek van de gebroeders Ducati volledig in puin. De broers waren klaar voor een nieuwe uitdaging en lieten de radio’s voorgoed achter zich. Tijdens deze moeilijke periode ontwikkelde Aldo Farinelli een prototype voor Ducati waarin een klein motortje in een fietsenframe was geplaatst.

    Ducati AutomotiveMaar tijdens diezelfde periode werd er ook serieus gekeken naar de mogelijkheden voor het bouwen van een echte vierwieler. Er moest immers een manier gevonden worden om de zware na-oorlogse economische crisis te boven komen. Dit resulteerde in de Ducati DU4, een 90° L-twin van 250cc. In 1946 werd er een prototype van de DU4 in Milaan gepresenteerd. Maar ondertussen had het concept van Farinelli een groter succes. Daarom werd de stekker voorgoed uit de DU4 getrokken, maar ondertussen rolde de eerste Ducati motoren wel van de band.

    Het volgende vier-wieler advontuur resulteerde in iets serieuzers. Een heuse V8 motor. Het begon allemaal begin jaren zestig toen de regels in de Formule 1 drastisch veranderde. Vanwege de veiligheid werd de maximale cilinderinhoud terug gebracht van 2.5 liter naar 1.5 liter. Geïnspireerd door deze wijzigingen ging inginieur Fabio Taglioni aan de slag. Hij bouwde een desmodromische acht-cilinder in V-vorm voor zijn collega, Osca Maserati. Maserati deed in die tijd mee in de Formule 1 en was door de wijzigingen in het regelement genoodzaakt een nieuwe motor te laten bouwen.

    Dit resulteerde in het 1.5 liter, Ducati V8 F1 blok. Het blok was goed voor een dikke 170pk. Helaas was dit het enige blok dat er gebouwd is. Het project werd uiteindelijk toch afgeblazen en er zou nooit een Ducatiblok in de Formule 1 wagen van Maserati gebouwd worden.

    De nieuwe veiligheidsregels bleken weinig effectief en in 1961 betreurde de Formule 1 opnieuw drie dodelijke ongelukken. Deze begindagen van de motorsport waren erg gevaarlijk. Maar het waren ook enorm spannede tijden waarin gekke concepten zoals die van Ducati nog bijna werkelijkheid werden. Een tijd waarin het nog mogelijk was voor technici om iets compleet nieuws te proberen. Verhalen en concepten waar we vandaag nog steeds van mogen genieten zoals deze bijzondere Ducati V8.

    Ducati
    Redactie
    • Website
    • Facebook
    • Instagram

    Redactie van Motorfans.nl schrijft over motornieuws, nieuwe motoren, dikke customs en laat je de leukste motorfilmpjes zien! Ook zin om jouw motormening te verkondigen? Laat van je horen via de contactpagina.

    Leave A Reply Cancel Reply

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    MotorFans.nl
    Advertentie
    Recente berichten
    17 juli 2020

    Mooie motorroutes voor een motorvakantie tijdens corona

    10 mei 2020

    [Review] virtueel racen met MotoGP 20

    8 maart 2020

    De snelste naked bikes van 2020

    17 november 2019

    Custom BMW K100 caferacer van Luijten Customs

    11 oktober 2019

    Rico Verhoeven heeft nieuwe Suzuki GSX-R1000R

    10 juli 2019

    Zo kan je veilig en koel motorrijden in de zomer

    19 juni 2019

    Motorrijden bij onze buren

    18 juni 2019

    Harley blaast snoeihard over het circuit. En crasht…

    4 mei 2019

    Hoe is het om elektrisch te rijden? Review Zero DS R

    11 maart 2019

    Nicky Hayden’s Honda CBR1000RR SP2 te koop bij Ten Kate Racing

    Abonneer voor vette video’s
    Over ons

    Nieuwsgierig naar het verhaal achter Motorfans.nl? Lees hier meer over hoe we ontstaan zijn.

    Handige links

    Adverteren?
    Wilt u adverteren op Motorfans.nl? Dat kan, bekijk hier wat de mogelijkheden zijn.
    Belangrijkste pagina’s

    Motornieuws

    Motortesten

    Motorvideo’s

    Motorblog

    Chef d’Equipe

    -| Disclaimer

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....
     

    Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.